Güçlü Tarafsız Hızlı Haber
$ DOLAR → Alış: 17,45 / Satış: 17,52
€ EURO → Alış: 17,70 / Satış: 17,77

İDLİP ÜŞÜYOR

Savaşın alevlendiği mazlumların, garibanların zor durumda bırakıldığı son İslam beldelerinden birisidir İDLİP! Her mazlum coğrafya gibi, her İslam beldesi gibi, idlipli kardeşlerimizin de bizlere ihtiyacı var dostlar. Bölgede insani dram gün geçtikçe artıyor.
HZ. Ali’nin de dediği gibi “Bir Zulme Engel Olamıyorsanız Onu Herkese Duyurun!”

Ali Yardibi
Ali Yardibi
  • 16.01.2020
“İDLİP ÜŞÜYOR” “SOĞUK VE AÇLIK BURNUMUZUN DİBİNDE”

Türk halkı denilince akla en birinci olarak yardımsever, misafirperver insanlar gelir. Bizler atalarımızdan böyle gördük böyle biliyoruz. Nerde bir mazlum var el atıp uzanıyoruz. Türk milleti olarak mazluma ümit zalime korku salıyoruz. Yeryüzünde fitne, fesat ve savaştan beslenen vicdanlarını ve insanlıklarını fırlatıp atmış, kim veya hangi ulus varsa tarih boyunca yaptıkları binlerce ihanet, binlerce oyuna rağmen karşılarında Türk milletini görmüştür. Bu değişmez bir gerçektir. Türk halkı tarihten bu yana yaptığı gibi yakın zamanda da savaş mağduru Suriyeli kardeşlerine kapılarını açtı. Suriyeli kardeşlerimizi misafir ettik ekmeğimizi suyumuzu paylaştık.

İdlip’deki saldırılar nedeniyle sınırlarımıza 44 Bin sivilden fazla insan göç etmek zorunda kaldı. 2019 Kasımından bu tarafa yerlerinde yurtlarından edilen göçmen sayısı 328 bini geçti. Derme çatma çadırlarda İdlipli kardeşlerimiz, kış soğu ile yağmurla, çamurla mücadele veriyor. Bu çadırlarda yaşayan aileler temel ihtiyaçlarını bile gideremiyor. Yol, elektrik, soba, ilaç, gıda bir yana içecek su ihtiyaçlarını sahi gideremiyorlar. Çadırlarda yaşayan aileler yakacak ihtiyaçlarını çöp yakarak su ihtiyaçlarını ise yağmur suyu ile karşılamaya çalışıyorlar. İdlipli kardeşlerimizin acilen soba, yakacak, battaniye ve gıdaya ihtiyaçları var.

Karabük Türk Kızılay Şubesi ve Safranbolu Türk Kızılay Temsilciliğinin Safranbolu Yağmur Yardımlaşma Derneği ile ortaklaşa düzenledikleri “idlibe yardım” kampanyasına, İdlip’te yaşanan insanlık dramına bir nebzede olsa yardım ederek katkıda bulunmak isteyen Karabüklü hayırseverler, yoğun ilgi göstererek temsilcilik binalarına akın ettiler. Edindiğim bilgiye göre; İdlipteki kardeşlerimizin ihtiyaçlarına göre acilen istenilen un ve battaniye yardımlarının yanı sıra çocuk maması, çocuk bezi ve temizlik malzemelerinden oluşan ilk yardım tırının önümüzdeki hafta yola çıkması hedefleniyor. Bölge halkının sesine kulak veren Karabüklü yardımseverlerin desteği çığ gibi büyüyor.

“SOĞUK VE AÇLIK BURNUMUZUN DİBİNDE”

Yağmur Yardımlaşma Derneği Safranbolu Temsilcisi Syn. Zehra SÖYLEMEZ; yardımları elden teslim etmek için bizzat bölgeye gideceklerini ve İdlipli kardeşlerimiz için acilen ilaç ihtiyaçlarının tespitini yaparak yardım tırlarının devamını sağlayacaklarını belirtirken, teveccüh gösteren herkese teşekkür etti ve “İdlip üşüyor. Yüreğimiz yanıyor, kampanyamıza sizlerde destek olabilir, insanlık adına üzerinize düşeni yapabilirsiniz. İdlipli kardeşlerimizin durumu gerçekten çok ciddi. Soğuk ve açlık burnumuzun dibinde. Sizsiz olmaz iyi ki varsınız” diyerek ekledi

Savaşın alevlendiği mazlumların, garibanların zor durumda bırakıldığı son İslam beldelerinden birisidir İDLİP! Her mazlum coğrafya gibi, her İslam beldesi gibi, idlipli kardeşlerimizin de bizlere ihtiyacı var dostlar. Bölgede insani dram gün geçtikçe artıyor.

HZ. Ali’nin de dediği gibİ
“Bir Zulme Engel Olamıyorsanız Onu Herkese Duyurun!”

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

izmir haber